O Vinících

Historie divadelního souboru Viníci se začala psát jednoho podzimu 2011, kdy Magda v budově Přírodovědecké fakulty ve Viničné vyvěsila první plakát zakládající nový divadelní spolek. Ohlas byl nevídaný. S každou zkouškou se soubor exponenciálně zvětšoval. S přibývajícím počtem členů sílila potřeba přitáhnout do souboru i zástupce jiného než něžného pohlaví. Povedlo se. O každém členovi se můžete dozvědět z jeho medailonku.

Při zkouškách, které se skládaly z improvizačních cvičení spojených se záchvaty smíchu, nám bylo fajn. Ale cítili jsme, že bychom měli začít dělat něco pořádného. Začali jsme zkoušet hru Zavolejte Jeevese. A ta se náramně povedla, odehráli jsme 12 představení! Včetně jednoho benefičního, takhle dobrosrdeční jsme. Abychom nelenili, rozhodli jsme se Jeevesovi pořídit sourozence a nazkoušet hru další – Hrobku s vyhlídkou. A její premiéru jsme představili v květnu roku 2016 v Divadle Dobeška, kde proběhly i všechny následující tři reprízy.

A nyní, fanoušci zbystřete! Letošek je plodný, režie se ujala Alice a připravili jsme pro vás novinku, originální kousek, dalo by se říci delikatesku. Těšte se na pikantnosti ze života spisovatele kývajícího-se-nad-jámou-s-havranem!

Ovšem, že vás o všem budeme informovat. Sledujte nás na vinickém fb.

Kdo jsou Viníci?

Prošli po našich prknech