Labyrint světa a ráj srdce k vidění pouze pět týdnů

Přípravy nového projektu Divadla Drak Labyrint světa a ráj srdce jsou v plném proudu. Premiéra tohoto imerzního projektu se uskuteční již 21. března 2015 od 19 hodin. Inscenace bude na programu Divadla Drak pouze do 17. dubna. Pro veřejnost se odehraje celkem 11 večerních představení. Vstupenky lze rezervovat i prostřednictvím internetu.

Výjimečný interaktivní projekt v režii slovenského režiséra Ondro Spišáka a scénografa Tomáše Žižky se bude odehrávat po celém Divadle Drak i v budově sousedního Labyrintu.

„Diváci budou procházet prostory divadla a potkávat jednotlivé stavy. Všechny složky příběhu mezi sebou interagují, takže příběh se divákům poskládá postupně z jednotlivých střípků. Přímého či násilného vtažení do samotného děje se ale diváci bát nemusí. Budou v roli poutníků – pozorovatelů dění,“ prozrazuje dramaturgyně Dominika Špalková.

Hudbu k připravovanému projektu složila kapela DVA, která již s divadlem Drak spolupracovala v roce 2013 na inscenaci Poslední trik Georgese Méliése. „Na vzniku inscenace pracuje celkem 38 lidí a to nepočítáme zaměstnance Draku, kteří zajišťují klasický chod a provoz divadla. Vedle herců ze stálého souboru Divadla Drak se v Labyrintu objeví i řada hostů, například Jiří Kohout, bývalý člen hereckého souboru Draku a v současnosti spolupracovník Cirk La Putyka. Jiří Kniha, který v Hradci působil s divadlem Dno a v Klicperově divadle, poté v Brně v Huse na provázku a dnes hraje mimo jiné v Divadle Na zábradlí v Praze. Brněnský herec Jano Sedal, známý z HaDivadla či z inscenací divadla Vosto5 Pérák a Dechovka. A v neposlední řadě v roli Fortuny slovinský režisér a herec Matija Solce,“ říká režisér Ondro Spišák.

K projektu vznikl i speciální blog www.labyrintsvetaarajsrdce.net, který informuje o průběhu zkoušení a proměně Divadla Drak formou časosběrného dokumentu. Zároveň návštěvníkům nabízí i rozličné materiály sledující spojitosti Komenského díla a města Hradec Králové.

Dostupné na: http://www.amaterskascena.cz/clanek/labyrint-sveta-a-raj-srdce-bude-k-videni-pouze-pet-tydnu-pslf0.html, 18. 3. 15.